Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės diena
Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai rugsėjo 22 d., minėdami rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną, lankėsi „Ruskalvos kapinyne“, esančiame šalia Veiviržo upės.

Šis senasis kapinynas yra vienas svarbiausių archeologinių objektų visame Pabaltijo regione. Senuosiuose istorijos šaltiniuose Vilkyčiai buvo labiausiai žinomi dėl kaimo teritorijoje atliktų archeologinių kasinėjimų. Čia mokiniai turėjo galimybę pažinti savo krašto istoriją, ieškoti paslėptų ženklų ir pagerbti mūsų protėvių atminimą, uždegdami žvakes.

Mokiniai, kartu su šio istorinio krašto mylėtoju ir menininku Dariumi Viliumi, pakabino informacinį ženklą, informuojantį apie šią vietovę, siekdami, kad praeities svarba būtų dar geriau suprasta.

Vilkyčių kaimas istoriškai žinomas dėl archeologinių kasinėjimų, atskleidusių gausybę svarbių radinių. Mokiniai ne tik tyrinėjo teritoriją, bet ir sužinojo, kodėl pažinti savo šaknis yra taip svarbu – „kaip medis be šaknų negali augti, taip ir žmogus be savo praeities pažinimo negali darniai subręsti“.

Ši patirtis buvo ne tik simbolinis ryšio su praeitimi ženklas, bet ir prasminga edukacinė kelionė, skatinanti puoselėti mūsų tautos kultūrą ir vienybę.

Rugsėjo 20, 2024