AKCIJA „MĖLYNASIS BALIONĖLIS"
Pozityvūs pokyčiai pasaulio žmonių bendrijoje lėmė, kad 2007 metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė balandžio 2 -ąją „Pasaulinę autizmo supratimo dieną“.

Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į iššūkius su kuriais kasdien susiduria šeimos, auginančios autizmo spektro sutrikimo turinčius vaikus bei skatinti žmonių sąmoningumą, toleranciją. Svarbu suprasti, jog autistiški vaikai yra lygiai tokie pat mūsų valstybės piliečiai. Jiems turi būti skiriamas toks pat dėmesys, meilė bei rūpestis. Tačiau svarbu suvokti, kad tokiems vaikams reikalinga kur kas didesnė pagalba, parama bei palaikymas.

Autizmo spektro sutrikimo simptomai nėra visiems vienodi, jie yra labai įvairūs. Autizmas nėra liga. Tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris paprastai lemia vaiko nepakankamą socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio vystymąsi ar jo sulėtėjimą. Autizmas – tai sutrikimų grupė (spektras).

Šilutės raj. Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Mėlynojo balionėlio“ akcijoje, kurią paskelbė Šilutės švietimo pagalbos tarnyba. Pamokėlių metu vaikai buvo supažindinti su autizmo spektro sutrikimu, pasireiškiančiais simptomais. Mokiniai žiūrėjo filmukus, kaip padėti autizmą turinčiam vaikui, kaip su juo susidraugauti, kaip jį suprasti bei priimti ir padėti jam augti kartu. Mokiniai  išreiškė solidarumą nupiešdami mėlyną balionėlį. Tai lyg sveikinimas ar atvirukas su žinute, kad po saule tilpsime visi.

Akcijos organizatoriai:

psichologė Aušra Užkuraitienė,