Šių metų kovo 20 dieną „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupėse svečiavosi Šilutės, Vanagų ir Ramučių parapijų kunigas Remigijus Šemeklis. Kuris vaikams papasakojo apie savo profesijas. Tai kunigystę ir bitininkavimą.

Susitikimas prasidėjo švelniais gitaros akordais. Vaikai kartu su kunigu sukalbėjo maldelę. Kunigas papasakojo apie save, kad pašaukimą tapti kunigu jautė nuo vaikystės ir atkakliai siekė savo tikslo. Aiškinosi kokį darbą dirbą kunigas: meldžiasi, išklauso, šventina, laimina santuokas, išlydi artimuosius, moko tikėjimo tiesų.

Kita kunigo profesija – bitininkystė. Bitininkystė širdžiai atgaivą teikianti veikla.

Supažindino bei parodė vaikus su bitininko įrankiais, apranga. Paminėjo, kad kiekvienas bitininkas privalo turėti dūminę einant kopinėti medų ar prie avilių. Jei bitės suirzusios ar piktos reikia padūminti, tada jos tampa ramesnės, negelia. Smalsūs vaikai galėjo patys pabandyti padūminti su dūmine ir sekėsi visai neblogai. Vaikai sužinojo kur ir kaip neša medų bitės, paragavo bičių duonelės.

Svečio žodžiai, kad kiekvieną parapiją galima palyginti su bičių aviliu, o kunigas gali daug išmokti iš bičių.

Vaikai padėkojo kunigui Remigijui Šemekliui už įdomų bei nuostabų laiką kartu ir įteikė atminimo dovanėlę.

Kovo 22, 2024